Національна бібліотека України для дітей
Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей
Павлоградська центральна міська бібліотека ім. Г.П. Світличної
Павлоградська центральна міська дитяча бібліотека
"Острів знань". Всеукраїнський освітній портал для учителів, учнів та батьків
"Чтиво". Электронна бібліотека. Метою діяльності є поширення і популяризація україномовних творів
"Читанка". Сайт містить скановані дитячі книжки з малюнками
Список літературних премій
Цікаве про книги та літературу
Буквоїд
Найбільша бібліотека переказів літературніх творів
Літературний блог
Найцікавіше про бібліотеку і не тільки
Примірні заходи та тематика до складання планів
Кодекс етики бібліотекаря
Сайти усіх шкіл України
Сайти коледжів та технікумів України
Сайти ВУЗів України
Шкільні підручники (онлайн)
Аккаунт шкільної бібліотеки на сайті Calaméo
БАЗА ІНТЕРНЕТ-РЕСУРСІВ ДЛЯ ОСВІТЯН
Корисні Інтернет-ресурси для вчителів
Генератор ребусов
WEB 2.0 - сервисы для школ
LearningApps.org является приложением Web 2.0 для поддержки обучения и процесса преподавания с помощью интерактивных модулей
ЛітАкцент - світ сучасної літератури
Друг читача - сучасна українська література
Як зробити обкладинку для книги з паперу
Книга як і раніше залишається кращим другом людини. Крім художньої літератури існують підручники, довідники та інші видання, які повинні знаходиться під рукою, і взагалі часто використовуються. Щоб книга прослужили якомога довше, варто подбати про обкладинку, в яку книгу потрібно обернути. Звичайно, існують готові обкладинки, вінілові, шкіряні та інші, але при цьому зробити паперову обкладинку для книги простіше простого.
Що вам знадобиться:
- Лист щільного паперу
- Ножиці
- Скотч
- Власне книга
1 крок
Виготовлення обкладинки з паперу зручно тим, що в підсумку ваша обкладинка буде точно під формат і товщину вашої книги, тоді як готові обкладинки можуть бути малуваті або навпаки великі.
Для виготовлення обкладинки беремо цупкий аркуш паперу, щільність значить міцність. Я пропоную використовувати для обкладинки залишки від шпалер. Шпалери мають значну щільність і міцність, і якщо малюнок на них не викликає неприйняття в якості книжкової обкладинки, то результат буде що треба!
2 крок
Кладемо книгу на підготовлений лист. Загинаємо краї за обкладинку книги. В даному випадку краще, якщо книга буде у жорсткій палітурці, щоб щільна обкладинка з паперу тримала книгу.
3 крок
На згині обкладинки в тому місці, де у книги палітурка вирізаємо виїмки у вигляді трапеції. Це потрібно для того, щоб при складанні щільного паперу, наша обкладинка не стирчала. При розвороті повинне вийти як на картинці.
4 крок
Тепер приміряємо згини на обкладинку книги. По черзі загинаємо аркуш паперу на обидві сторони книжкової обкладинки спочатку з довгої сторони, потім з короткої.
5 крок
Там, де згини з короткої сторони обкладинки теж приберіть зайве, відріжте куточки, щоб згини були акуратні.
6 крок
Обкладинка — одяг для книги, тому вийшла ціла викрійка. Використовуйте затискачі для паперу, щоб зафіксувати обкладинку в процесі роботи.
Після того, як всі згини підігнані під формат книги, зафіксуйте їх за допомогою широкого скотчу.
7 крок
А ось результат! Щоб книга не виявилася «без обличчя», нанесіть на лицьову сторону її назву.
Тепер можна користуватися, не побоюючись, що рідна обкладинка книги швидко зіпсується.
Закладка для книги
Давайте спробуємо зробити гарну закладку для книги із сухоцвітів.
Що нам знадобиться: прозорий клейкий папір, лінійка, олівець, ножиці, дирокол, сухоцвіти, будь-які нитки, підвіски (можна замінити на намистини).
1. Відміряємо на папері дві смужки — основи майбутньої закладки, відрізаємо їх.
2. Від однієї основи відокремлюємо клейкий папір
3. Розкладаємо на ньому сухоцвіти.
4. Від другої основи відокремлюємо клейкий папір, накриваємо їм смужку з сухоцвітами.
5. Відрізаємо все зайве.
6. За допомогою діркопробивача робимо дірку.
7. На нитку нанизуємо підвіски, нитку вдягають в дірку, зав’язуємо простим вузлом.
Ось і все, закладка для підручників і книг готова.
Коли дитина читає книгу, їй обов’язково знадобиться закладка, щоб відразу повернутися на ту сторінку, де вона зупинилася. І дуже часто діти, та й ми — дорослі, використовуємо замість закладки календарик (в кращому випадку) або якийсь фантик від цукерки, чи просто листочок, складений навпіл. Погодьтеся, не дуже гарно виглядає така закладка. Але це не біда! Ми приготували чудовий покроковий майстер-клас по виготовленню цікавої кутової закладки.
- кольоровий папір;
- олівець;
- ножиці;
- лінійка;
- клей-олівець.
З допомогою лінійки та олівця накреслимо квадрат. Його потрібно вирізати ножицями. Складаємо квадрат навпіл так, щоб вийшов трикутник.
Тепер кінці трикутника загинаємо до середини, як показано на фото.
Розгортаємо загнуті кінці. Ми отримали трикутник з лініями згину. Оскільки у нас трикутник — це складений навпіл квадрат, то ми відділяємо одну вершину трикутника і згинаємо навпіл, щоб кінчик торкався основи трикутника.
Далі, кінці трикутника завертаємо за зігнуту вершину трикутника і отримуємо таку кишеню. У нас вийшла основа закладки.
А тепер, перевертаємо основу і наклеюємо деталі — оченята, зубки, язичок. Наша закладочка готова!
Така закладка одягається на кут книжки. Вона буде дбайливо захищати куточки улюбленої книжки.
ЗАКЛАДКИ ДЛЯ КНИГ СВОИМИ РУКАМИ
Тема этого материала - как и какими способами можно делать оригинальные закладки для книг своими руками. Книги читают уже не одно столетие, и примерно столько же существуют книжные закладки – помощники читателя, которые порой можно сравнить с настоящими произведениями искусства.
Яркий пример давнего существования закладок – изданный в Париже в 1586 году псалтырь. Между его страниц сохранились маленькие пергаментные закладочки, и судя по их ветхому виду, по возрасту они могут сравниться с самой книгой. Такие закладки в Средневековье назывались регистрами и были довольно распространены. Так как книги стоили дорого, имели большой объем и в основном религиозное содержание, для вдумчивого и неспешного их прочтения и придумали закладки-регистры, позволявшие найти нужный раздел без лишнего листания страниц. Ниже вы можете найти очень интересные мастер классы,с помощью которых вы сможете делать закладки в технике декупаж,а также угловые закладки для книг своими руками.
Яркий пример давнего существования закладок – изданный в Париже в 1586 году псалтырь. Между его страниц сохранились маленькие пергаментные закладочки, и судя по их ветхому виду, по возрасту они могут сравниться с самой книгой. Такие закладки в Средневековье назывались регистрами и были довольно распространены. Так как книги стоили дорого, имели большой объем и в основном религиозное содержание, для вдумчивого и неспешного их прочтения и придумали закладки-регистры, позволявшие найти нужный раздел без лишнего листания страниц. Ниже вы можете найти очень интересные мастер классы,с помощью которых вы сможете делать закладки в технике декупаж,а также угловые закладки для книг своими руками.
Интересно,что немцы называют закладки для книг «блаттвайзерами» - «указателями листа». Их делали в виде полосочек и прикрепляли к боковой части листа. Такая полосочка могла накладываться поверх листа либо охватывать его с обеих сторон. Длину, как правило, выбирали такую, чтобы закладка выходила за пределы книжного обреза, что позволяло без труда открывать книгу на искомом разделе. Внешний вид регистровых закладок,изготовленных своими руками, был разным: в виде ленточек, узелков из нитей, петель. Закладки могли быть раскрашены или украшены аппликациями.
Кроме описанных и в России и на Западе в XV–XVI веках были популярны и другие виды закладок. Например, закладку делали в виде фигурного держателя с несколькими лентами, прикрепляемого к верхней части книжного обреза. В России у таких закладок было свое название – «паворозы» или «поворозы».
Сегодня чтением книг увлекаются многие, и когда возникает вопрос, что же подарить такому человеку, рукодельницы без труда на него отвечают – оригинальную закладку для книг,изготовленную своими руками. И это неудивительно, ведь даже дизайнеры не оставили без внимания эти простые на первый взгляд вещицы. Современные закладки для книг поражают своим разнообразием и вариантами исполнения. Их делают в виде сказочных существ, больших скрепок, протянутых ладоней, просто веселых шаржей. Вариаций – множество. Закладки создаются в единственном экземпляре или набором из 5-10 штук. Для создания используют различные материалы (существуют даже закладки из нержавеющей стали). Но самое главное – подарить оригинальную закладку можно даже не читающему человеку, ведь она может стать интересным элементом, украшающим не только книжную полку или шкаф, но и весь интерьер.
Интересный мастер класс,как сделать уникальную закладку в технике декупаж своими руками с помощью декупажных салфеток.
Как делаются простые угловые закладки для книг своими руками.
Немає коментарів:
Дописати коментар